Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov, gjatë bisedës me përfaqësuesin e BE-së, në treshën ndërmjetësuese për Kosovën Wolfgang Ischinger, është angazhuar që të mos ketë kufizime kohore të negociatave për statusin e Kosovës dhe mbetjen në fuqi të rezolutës 1244, ka bërë të ditur ministria ruse e punëve të jashtme.
XS
SM
MD
LG