Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria afgane ka ekzekutur sot 15 persona, për kryerje të krimeve në ndryshme, përfshirë vrasje dhe rrëmbime. Zyrtarë qeveritar kanë konfirmuar ekzekutimin të kryer në burgun qëndror, por nuk kanë bërë të ditur nëse në këtë grup është përfshirë edhe ndonjë pjestarë i Talibanëve.
XS
SM
MD
LG