Ndërlidhjet

STOKHOLM


Çmimi Nobel në fushën e mjekësisë, këtë vit u takoi amerikanëve Mari Kapeki e Olivar Smajtis dhe britanikut Martin Evans, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve. "Zbulimet e tyre kanë kontribuar që të arrihet te një teknologji e jashtëzakonshme", kanë bërë të ditur zyrtarë të fondacionit Nobel.
XS
SM
MD
LG