Ndërlidhjet

PRAGË


Çekia mbështet planin e Ahtisarit, përkatësisht pavarësinë e mbykqyrur për Kosovën, ka deklaruar shefi i diplomacisë çeke Karel Shvarcenberg. Ai ka thënë, se Praga zyrtare angazhohet që të gjitha vendet e Ballkanit të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, për të shtuar se Çekia ndihmon Kosovën dhe Bosnjen, por rasti i Bosnjës është më i komplikuar.
XS
SM
MD
LG