Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti francez, Nicolas Sarkozy, është takuar sot me homologun e tij rus, Vladimir Putin. "Franca dëshiron të jetë në mesin e miqve të Rusisë". Ndërkaq, Vladimir Putin ka thënë se shpreson që Franca të vazhdojë të mbetet partneri kyç i Rusisë në Evropë dhe botë.
XS
SM
MD
LG