Ndërlidhjet

MIRAN SHAH


Armata pakistaneze ka bërë të ditur se gjatë luftimeve, në 4 ditët e kaluara, janë vrarë deri në 200 militantë dhe 47 ushtarë, në provincën Waziristan, afër kufirit afgan.
Në anën tjetër, fshatarët kanë thënë se në mesin e të vrarëve dhe të plagosurve ka pasur edhe civilë.
XS
SM
MD
LG