Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi i Unitetit po diskuton në mbledhjen e sotme qëndrimin e palës kosovare në takimin e 14 tetorit në Bruksel.
Të djelën e ardhshme me ndërmjetësimin e treshes ndërkombëtare do të zhvillohet një tjetër takim i drejtpërdrejtë mes Kosovës dhe Serbisë. Pas takimit të drejtpërdrejtë delegacionet do kenë takime të ndara me treshen ndërmjetësuese.
Ky takim vjen pas atij të shtatorit në Nju Jork dhe është pjesë e bisedimeve për periudhën shtesë 120 ditore që duhet të përmbyllet më 10 dhjetor me raportin që Grupi i Kontaktit do t'i dorëzojë Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG