Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm jo i drejpërdrejt ndaj një baze ushtarake amerikane në Bagdad humbën jetën dy anëtarë të forcave të koalicionit dhe 38 të tjerë u plagosën.
Burimet amerikane nuk kanë bërë të ditur kombësinë e viktimave, kur dihet se në kampin ku ndodhi incidenti ka dhe trupa nga vendet pjesëtare në koalicion.
XS
SM
MD
LG