Ndërlidhjet

PEKIN


Kina i ka kritikuar planet amerikane për të nderuar me Medaljen e Artë të Kongresit, Dalai Lamën.
Medalja në fjalë është nderimi i më i lartë civil në Shtetet e Bashkuara. Dalai Lama udhëheqësi shpirtëror në mërgim i tibetianëve budistë, kërkon autonomi maksimale dhe liri fetare nga Kina.
XS
SM
MD
LG