Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel do të diskutojnë të dielën mbi planet amerikane për mburojën raketore në Evropën Lindore dhe statusin e ardhshëm të Kosovës.
Rusia konsideron se bisedimet dy-ditëshe në qytetin Wiesbaden do të jenë "një nga takimet qendrore të vitit për marrëdhëniet tona dypalëshe", transmetohet të ketë thënë një burim i Kremlinit.
XS
SM
MD
LG