Ndërlidhjet

BERLIN


Ekziston një "partneritet strategjik" mes Gjermanisë dhe Rusisë tha sot kancelarja gjermane Angela Merkel. Komentet e Merkelit erdhën në hapje të takimit të rregullt mes dy vendeve në qytetin Visbaden të Gjermanisë.
Merkel shtoi se në takimin e nesërm me presidentin rus, Vladimir Putin do diskutojnë dhe për statusin afatgjatë të Kosovës.
XS
SM
MD
LG