Ndërlidhjet

JANGON


Forcat e sigurisë në Jangon, një nga qytetet më të mëdha të Birmanisë, bllokuan një pjesë të qytetit ku po mbahet një manifestim pro qeveritar.
Manifestuesit, të ardhur nga pjesë të ndryshme të vendit nën organizimin e qeverisë, kanë mbajtur parrulla kundër vendeve perëndimore dhe mediave të huaja për akuzat e bëra ndaj regjimit ushtarak në Birmani.
Muajin e kaluar kundërshtarë të regjimit kanë organizuar një sërë manifestimesh të shpërndara me dhunë nga qeveria.
XS
SM
MD
LG