Ndërlidhjet

LUBJANË


Pavarësia e Kosovës është e sigurtë dhe e pashmangshme, ka thënë për të përditshmen sllovene "Dello", kryeministri i Kosovës, Agim Çeku.
Ai ka shtuar se autoritetet në Prishtinë, 120 ditët e bisedimeve shtesë janë duke i shfrytëzuar për përgatitje, dhe se për shkaqe të njohura nuk ka asnjë kuptim që për pavarësinë të bisedohet me Serbinë.
XS
SM
MD
LG