Ndërlidhjet

PRISHTINË


Është anuluar protesta e paralajmëruar për sot e Gardës së Car Llazarit. Protesta kundër pavarësisë së Kosovës ishte paraparë të mbahej në orën 15 pranë urës së lumit Ibër në pjesën veriore të Mitrovicës.
Më herët, autoritetet e rendit kishin paralajmëruar se pjesëtarët e Gardës nuk do të lejoheshin të hyjnë në Kosovë, dhe se nëqoftëse do të hasnin në ta, do t'i arrestonin.
XS
SM
MD
LG