Ndërlidhjet

BAGDAD


Turqia mbrëmë vonë ka goditur me shtatë predha një fshat në veri të Irakut. Predhat kanë rënë 5 kilometra në thellësi të teritorit të Irakut. Nuk raportohet për dëme materiale ose viktima. Sulmi u krye në vazhdën e sinjalizimeve të Ankarasë se do të fillojë një aksion ushtarak kundër rebelëve kurdë në veri të Irakut.
Në incidente tjera, të paktën 4 civilë e kanë humbur jetën dhe 17 persona të armatosur janë arrestuar në veri të qytetit Hillah në krahinën Babil.
XS
SM
MD
LG