Ndërlidhjet

BAGDAD


Salif Saif Aldin, gazetar irakian për të përditshmen amerikane "Washington Post" është vrarë në Irak derisa po mbulonte dhunën mes grupeve militante shiite dhe sunite në jugperëndim të kryeqytetit irakian.
Në të tjera zhvillime një ushtar amerikan është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur gjatë 24 orëve të fundit në Bagdad. Burimet amerikane njoftojnë edhe për një ushtar tjetër të vrarë gjatë një incidenti që nuk kishte të bënte me luftimet.
XS
SM
MD
LG