Ndërlidhjet

ZAGREB


Sot fillon në Kroaci gjyqi ndaj ish anëtarit të Parlamentit, Branimir Glavas, i akuzuar se ka urdhëruar torturimin dhe vrasjen e serbëve në qytetin e Osjekut gjatë luftës së viteve '90.
Glavas i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG