Ndërlidhjet

BRUKSEL


Treshja ndërmjetësuese për statusin e Kosovës e ka njoftuar Këshillin NATO-Rusi lidhur me përpjekjet për arritjen e marrëveshjes ndërmjet shqiptarëve të Kosovës dhe Serbisë.
Përfaqësuesit e SHBA, BE-së dhe Rusisë, Frank Wisner, Wolfgang Ischinger dhe Aleksandr Botsan-Kharchenko, thanë në takimin në Bruksel se roli i tyre është që të lehtësojnë bisedimet, ndërsa roli i Prishtinës dhe Beogradit që të gjejnë ide të reja, të cilat do të mundësonin përparim në bisedimet.
XS
SM
MD
LG