Ndërlidhjet

MOSKË


Shefat e diplomacive të Rusisë dhe të Gjermanisë, Sergei Lavrov dhe Frank Walter-Steinmeier, i kanë mbështetur gjatë takimit në Wiesbaden përpjekjet e "treshes" ndërmjetësuese për statusin e Kosovës, ka njoftuar ministria e Jashtme e Rusisë.
"Sa i përket Kosovës, i është shprehur mbështetje përpjekjeve të treshes, Rusisë, BE-së dhe SHBA-ve, që nën kontrollin e Këshillit të Sigurimit të KB, të hartohet një model për statusin, i cili i përgjigjet Beogradit dhe Prishtinës", thuhet në komunikatë.
XS
SM
MD
LG