Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë ka arrestuar 17 migrantë dhe 4 trafikantë të dyshuar njerëzish, teksa përpiqeshin të hyjnë ilegalisht në Greqi, tha minsitria e Brendshme. Dhjetë migrantët nga Gjeorgjia, gjashtë nga Shqipëria dhe njëri nga Kosova, janë arrestuar nga rojet e kufirit, në çastin kur u përpoqën të hyjnë në territorin grek, thuhet në komunikatën e ministrisë në Shkup.
XS
SM
MD
LG