Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush do takohet me homologun e tij italian në Shtëpinë e Bardhë më 11 dhjetorin e ardhshëm.
Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perrino tha se gjatë takimit do të diskutohen përpjekjet për zgjidhjen e statusit të Kosovës dhe përcaktimi i synimeve për takimin e NATO-s në Bukuresht në prill të 2008.
XS
SM
MD
LG