Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice do vazhdojë takimet me zyrtarët izraelitë dhe palestinezë gjatë ditës.
Rice gjendet në Lindjen e Mesme në përgatitje të konferencës ndërkombëtare që do mbahet në nëntor në përpjekje për zgjidhjen e konfliktit izrealito-palestinez.
Egjipti ka përsëritur mbështjetjen për konferencën që do zhvillohet në Merilend të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG