Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert, dhe presidenti rus, Vladimir Putin, kanë diskutuar sot për rezultatet e bisedimeve të këtij të fundit me homologun Ahmadinejad, për çështjet bërthamore të Iranit. Putin i ka thënë Olmertit në Kremlin, se është i vetëdijshëm për shqetësimet e Izraelit rreth programit bërthamor të Iranit. Mediet izraelite bëjnë të ditur se Olmert, gjatë qëndrimit në Moskë, do të bëjë presion për aplikimin e sanksioneve më të ashpra kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG