Ndërlidhjet

NJU JORK


Çmimi i naftës në tregjet e Nju Jorkut, për herë të parë ka kaluar 90 dollarë për një fuçi. Analistët, thonë se një nga shkaqet e rritjes së çmimit mund të jetë rritja e kërkesës dhe rënia e vlerës së dollarit amerikan. Dollari në raport me euron, ka shënuar sot vlerën më të ulët që nga dalja e monedhës së përbashkët evropiane.
XS
SM
MD
LG