Ndërlidhjet

BEOGRAD


NATO-ja po shtyn pëpara opcionin e pavarësisë së Kosovës, pasi është e interesuar të ngrejë atje një bazë logjistike për operacionet ushtarake. "Nga Kosova mund të arrihet shpejt në Kaukaz dhe Iran... Këo janë synimet reale të Aleancës", shkruan për mediat vendase një nga zyrtarët e lartë të Partisë Demokratike të Serbisë, të kryeministrit Koshtunica.
Vetë Koshtunica i ka hedhur këto akuza dhe më parë.
XS
SM
MD
LG