Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat ajrore amerikane do ndëshkojnë 70 veta nga personeli i tyre ushtarak, pas lëshimeve në procedura, që cuan gabimisht në transportin e raketave bërthamore në një fluturim brenda Shteteve të Bashkuara.
Incidenti, i cili rezultoi në fluturimin e një bombarduesi B-52 është cilësuar si i paprecedent dhe i papërshtatshëm për Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG