Ndërlidhjet

MOSKË


Ish presidenti sovjetik, Mihail Gorbacov themeloi sot në Moskë Bashkimin Social-Demokrat. Lëvizja e re sipas Gorbacovit synon të godasë "tendencat negative" në Rusi, përfshi korrupsionin, presionet ndaj grupeve joqeveritare dhe mungesën e debatit të vërtetë politik në vend.
Kjo lëvizje e re nuk është parti politike, cfarë do të thotë se nuk do marrë pjesë zgjedhjet e ardhshme.
XS
SM
MD
LG