Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ekonomia botërore vazhdon të mbetet e fortë, por duhet treguar kujdes nga rritja e cmimit të naftës, problemet në tregjet financiare dhe dobësitë në tregun amerikan të shtëpive. Kjo është bërë e ditur në takimin e zyrtarëve të financave nga 7 vendet më të industrializuara të botës.
XS
SM
MD
LG