Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani sot bëri thirrje për dialog diplomatik ndërmjet Turqisë dhe Irakut lidhur me planet turke për vërsulje kundër bazave të rebelëve kurdë në territorin irakian.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme, Mohammad Ali Hosseini, tha se çdo veprim, i cili do të krijonte tensione, vetëm do ta përkeqësonte gjendjen në Irakun verior.
XS
SM
MD
LG