Ndërlidhjet

GAZA


Të paktën tre veta janë vrarë dhe rreth 35 janë plagosur mbrëmë në përleshjet mes fraksioneve rivale në Rripin e Gazës. Luftimet shpërthyen ndërmjet islamistëve të Hamasit dhe klanit besnik ndaj presidentit të Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas. Këta të fundit refuzuan t'ia dorëzojnë Hamasit pesë pjesëtarët e tyre, të cilët ishin përfshirë në luftimet të mërkurën, kur u vranë tre palestinezë.
XS
SM
MD
LG