Ndërlidhjet

KIEV


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates sot mbërriti për vizitë dy ditore në Ukrainë, ku do të diskutojë për mbrojtjen raketore, Turqinë dhe Afganistanin.
Të hënën, Gates do të takohet me presidentin Viktor Yuschenko, përpara se të fluturojë në Turqi ku do të takojë homologun e tij, Vecdi Gonul.
Në Kiev, Gates do të marrë marrë pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të Evropës Juglindore.
XS
SM
MD
LG