Ndërlidhjet

PEKIN


Në Kinë është bërë e njohur udhëheqja e re e Partisë Komuniste. Presidenti dhe kryeministri aktual mbeten në postet e mëparshme, derisa në trupin drejtues ka edhe katër të rinj. Kina është një ndër ekonomitë me rritjen më të shpejtë në botë, ndërsa politikisht mbetet vendi më i centralizuar.
XS
SM
MD
LG