Ndërlidhjet

PRAGË


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates, pritet të arrijë sot në Pragë. Gates do të takohet me presidentin çek, Vaclav Klaus dhe zyrtarë të tjerë, me të cilët do të diskutojë planin amerikan, për ndërtimin e stacionit të radarit në Çeki, si pjesë e mburojës antiraketore.
XS
SM
MD
LG