Ndërlidhjet

LOS ANGELES


Zjarri i madh që ka kapluar Kaliforninë, ka detyruar më shumë se gjysmë milioni qytetarë që t'i braktisin shtëpitë e tyre. Nga zjarri kanë vdekur pesë persona. Në anën tjetër, presidenti Bush ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në shtatë shtete dhe ka paralajmëruar se nesër do të vizitojë Kaliforninë.
XS
SM
MD
LG