Ndërlidhjet

ANKARA


Liderë ushtarakë dhe civilë turq janë mbledhur sot, për të diskutuar rreth mundësisë së ndërmarrjes së sulmeve ushtarake kundër rebelëve kurdë, me bazë në Irak. Në anën tjetër, kryeministri irakian, Nuri al Maliki, ka premtuar se do t'i mbyllë zyrat e Partisë Punëtore të Kurdistanit dhe do të bëjë çmos që t’i ndalë sulmet e kurdëve në territorin e Turqisë.
XS
SM
MD
LG