Ndërlidhjet

SHKUP


Një polic i vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në sulmin ndaj patrullës së policisë në fshatin Tanushë të Maqedonisë, në afërsi të kufirit me Kosovën. Zëdhënësi i policisë, Ivo Kotevski tha se patrulla e policisë është sulmuar në pritë rreth mesditës. Ministria e Brendshme e Maqedonisë, tha se nuk ka të dhëna për sulmuesit apo motivin e sulmit.
XS
SM
MD
LG