Ndërlidhjet

SIDNEJ


Aeroplani më i madh, i ndërtuar ndonjëherë, ka realizuar sot të parin flutrim me pasagjerë. Airbus 380, i blerë nga Singapore Airlines, udhëtoi nga Singapori në Sidnei të Australisë. Mbi 450 udhëtarë dhe 30 anëtarë të ekuipazhit ishin në bordin e aeroplanit.
XS
SM
MD
LG