Ndërlidhjet

LISBONË


Presidenti rus, Vladimir Putin, fillon sot një vizitë dyditore në Portugali, vendi që ka kryesinë e radhës së Bashkimit Evropian. Putin do të takohet me udhëheqësit portugezë, kurse nesër do të marrë pjesë në takimin Rusi-Bashkimi Evropian. E ardhmja e Kosovës është një nga temat e takimeve të Putinit me zyrtarët portugezë dhe evropianë.
XS
SM
MD
LG