Ndërlidhjet

MOSKË


Aleksandër Pishushkin, i njohur si vrasësi i tabelës së shahut, del sot para gjyqit, i akuzuar për 48 vrasje dhe tri tentativa vrasjesh. Rusi Pishushkin pranoi të kishte vrarë mbi 60 veta, që nëse vërtetohet, e bëjnë atë një nga vrasësit serialë më të këqij në botë.
Pishushkin synonte vrasjen e 64 personave, një për çdo kuti në tabelën e shahut.
XS
SM
MD
LG