Ndërlidhjet

UASHINGTON


Anija kozmike amerikane ‘Discovery’, pasditen e sotme, ulet në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ku do të fillojë misionin 10 ditor. ‘Discovery’ do zgjerojë stacionin në fjalë, ku do të vendosen së shpejti dy labortarë të tjerë, ku do të punojnë astronautë evropianë dhe japonezë.
XS
SM
MD
LG