Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel, ka qëndruar sot për një vizitë njëditëshe në Prishtinë, ku ka realizuar takime me përfaqësuesit më të lartë vendorë, si dhe me shefin e UNMIK-ut. Rupel tha se përkundër dallimeve në BE, ai pret që Brukseli të dalë me qëndrim unik për statusin e Kosovës, ndërkaq pakoja e Ahtisaarit, sipas ministrit slloven, mbetet ende si zgjidhje që mbështetet nga BE-ja.
XS
SM
MD
LG