Ndërlidhjet

NORDWIJK/HOLANDË


Ka përfunduar sot takimi dyditësh joformal i ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s, në të cilin është diskutuar edhe për Kosovën. Sekretari i Përgjithshëm i aleancës veri-atlantike, Jaap De Hoop Scheffer, tha se NATO-ja ka mospajtime me Rusinë për çështjen e Kosovës, por edhe për Traktatin për forcat konvencionale dhe çështjen e mburojës raketore në Evropën Lindore.
XS
SM
MD
LG