Ndërlidhjet

LUBJANË


Deputeti i Sllovenisë në Parlamentin Evropian dhe raportuesi për Serbinë, Jelko Kacin, i ka bërë thirrje sot Beogradit që të bashkëpunojë me Tribunalin e Hagës. Sipas Kacinit, bashkëpunimi me Hagën është kusht për nënshkrimin e marrëveshjes për stabilizim asociim.
XS
SM
MD
LG