Ndërlidhjet

PEKIN


Ekonomia kineze u rrit për 11.5% në tremujorin e tretë të këtij viti. Me këto ritme pritet që Kina, në muajt që vijnë, të jetë ekonomia e tretë më e madhe në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Japonisë. Aktualisht, ekonomia gjermane renditet e treta në botë.
XS
SM
MD
LG