Ndërlidhjet

UASHINGTON


Anija kozmike amerikane Discovery është ulur sot pasdite në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ku do të fillojë misionin 10 ditor. Discovery do të zgjerojë stacionin në fjalë, për t’u vendosur së shpejti dy laboratorë të tjerë, ku do të punojnë astronautë evropianë dhe japonezë.
XS
SM
MD
LG