Ndërlidhjet

UASHINGTON


Irani dhe Rusia i kanë dënuar sanksionet e reja amerikane kundër Iranit. Ministria e Jashtme në Teheran tha se masat janë në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, ndërsa presidenti rus Vladimir Putin tha se sanksionet vetëm do ta përkeqësojnë situatën.
Dje, Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice dhe Sekretari i Thesarit Henry Paulson, i shpallën sanksionet të drejtuara kundër financimit të Gardës Revolucionare të Iranit, tre bankave shtetërore dhe entiteteve apo individëve tjerë.
XS
SM
MD
LG