Ndërlidhjet

VLASIKHA


Kreu i forcave strategjike të Rusisë, gjenerali Nikolai Solovtsov, paralajmëroi se vendi i tij ka kapacitet për të vazhduar prodhimin e raketave me rreze të shkurtër dhe të gjatë veprimi.
Solovtsov gjithashtu tha se planet për zhvillimin e forcave raketore të Rusisë "e marrin parasysh" projektin amerikan për vendosjen e një pjese të mburojës anti-raketore në Poloni dhe Çeki.
XS
SM
MD
LG