Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice, ka relativizuar kundërshtimin e Rusisë ndaj aplikimit të sanksioneve të reja kundër Iranit. Rice i ka deklaruar mediave amerikane se “Uashingtoni dhe Moska mund të kenë disa dallime taktike”, duke insistuar që Rusia si dhe Shtetet e Bashkuara nuk dëshirojnë një Iran me armatim bërthamor.
XS
SM
MD
LG