Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ehud Olmart, dhe presidenti i autoritetit palestinez, Mahmod Abas, janë takuar në Jerusalem, në një përpjekje tjetër për të hartuar një deklaratë të përbashkët për paqe, me të cilën do të paraqiten në konferencën paqësore, e paraparë të mbahet në fund të këtij viti në Shtetet e Bashkuara. Që të dy liderët do të kenë sot takime të ndara me këshilltarin për siguri nacionale të Shtëpisë së Bardhë, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG