Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ehud Olmart, dhe presidenti i Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, janë takuar në Jerusalem, në një përpjekje tjetër për të hartuar një deklaratë të përbashkët për paqe, me të cilën do të paraqiten në konferencën paqësore, e paraparë të mbahet në fund të këtij viti në Shtetet e Bashkuara. Olmart i ka premtuar kryetarit të Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas, se Izraeli nuk do të shkaktojë krizë humanitare në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG